Uted Duyuru Konu: 24. Dönem TİS 14.05.2013


Saygıdeğer Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız,

 
Tüm havacılık sektör mensuplarının yakından takip ettiği THY A.O ve Hava-İş Sendikası arasında süregelen 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini sizler gibi bizde yakından takip etmekteyiz.

Bulunduğumuz an itibariyle hala taraflar arasında anlaşma sağlanamamış olması ve sendikanın almış olduğu karar gereği 15 Mayıs 2013 saat 03:00’te greve çıkacağını ilan etmesi tüm havacılık sektörünün gündemini oluşturmaktadır.

Günümüzün mevcut şartları altında başlayacak olan grev uygulaması tüm taraflara zarar vereceği gibi, sektör ve gelişmekte olan ülkemiz içinde olumsuz etkilere sahip olacaktır.

Bizler son dakikaya kadar bir anlaşma umudu olduğuna inanmakta ve artık  bir Dünya markası olan THY’nin çalışanlarıyla daha büyük hedeflere ulaşmasını arzularken, tarafların gün içinde tekrar bir araya gelmesini  ümit etmekteyiz.

Bu sebeple; mevcut süreçte  gerek THY yönetimini, gerekse Hava-İş yönetimini önümüzde kalan 12 saatlik, bizce uzun bir zaman dilimi, içerisinde masada uzlaşılması yönünde mevcut tüm imkanların seferber edilmesini, ortak payda da buluşarak tüm çalışanların ve tarafların mutlu olacağı kararlar almasını temenni ediyoruz.

Saygılarımızla.

 

UTED Yönetim Kurulu

     

     14.05.2013