ONUR AIR\'DEN FLAŞ ATAK!

Fransa, Almanya, Hollanda ve Avusturya’ya tarifeli seferler yapacağını açıklayarak sürpriz yapan Onur Havayolları, sürprizlerine bir yenisini daha ekledi. Onur Havayolları henüz açılmamış bir havalimanına uçan ilk havayolu şirketi olmak için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurdu.

Onur Havayolları’ndan Ordu-Giresun Havalimanı için sürpriz bir girişimde bulundu. Şirketin Genel Müdürü Teoman Tosun, Ordu-Giresun Havalimanı’na uçan ilk havayolu şirketi olmak için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettiklerini açıkladı.

Yapımına hızla devam edilen ve Türkiye’de deniz dolgusu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’nın bölgenin kalkınmasına önemli katkıda bulunacağını ve yolcu potansiyelinin yüksek olduğunu söyleyen Teoman Tosun, “Karadeniz’in önemli iki şehrine hizmet verecek olan Ordu-Giresun Havalimanı’nı çok önemsiyoruz. Bu yüzden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurarak uçmak için izin istedik. Şimdiden Ordu-Giresun Havalimanı’na uçmak için heyecanlanıyoruz” dedi. Ordu-Giresun Havalimanı’nın önümüzdeki yıl açılması bekleniyor.

Fransa, Almanya, Hollanda ve Avusturya’ya da tarifeli seferler yapacağını açıklayan Onur Havayolları yeni uçuş noktaları için de çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan yer hizmeti şirketlerinden TGS de Ordu-Giresun Havalimanı’nda hizmet vermek için girişimlerini sürdürüyor.